АКАДЕМИ АВАРДС 2018

Зохиомж дээд сургуулийн дэргэдэх Монголын Үндэсний Кино Урлагийн Академийн дээд шагнал гардуулах ёслол 2018 оны 9-р сарын 26 өдөр Зайсан хилл цогцолборт амжилттай болж өндөрлөлөө. МҮКУА-н шагнал нь тухайн жилд хийгдсэн кино уран бүтээлүүдийн шилдгийг тодруулж уран бүтээлчдэд шагнал гардуулдаг уламжлалтай билээ. Энэ жилийн шилдгээр дараах уран бүтээлүүд шалгарсан байна.

 

ШИЛДЭГ НАЙРУУЛАГЧ

С.Бүжин /Сайн аав/

П.Дэлгэрбаяр /Илд цэцэг/

Б.Ганболд /Хоёр амь/

Б.Тамир /Зүрхний хилэн/

О.Бат-Өлзий Б.Тамир /Байтаг Богд/

Ц.Даваажаргал /Говийн домог/

Г.Энхтөр /Сэтгэл мэднэ/

Б.Чингүүн /Аз жаргал/ нар нэр дэвшиж

"Байтаг богд" киногоороо О.Бат-Өлзий Б.Тамир нар шилдгээр шалгарлаа.

 

ШИЛДЭГ ЭРЭГТЭЙ ГОЛ ДҮР

Ц.Төмөрхуяг /Илд цэцэг/

С.Болд-Эрдэнэ /Хоёр амь/

Э.Наранболд /Хүсээгүй үнсэлт/

М.Баярбат /Зүрхний хилэн/

Б.Барслхагва /Зүрхний хилэн/

Б.Барслхагва /Байтаг Богд/

Ж.Алтаншагай /Байтаг Богд/

Э.Одбаяр /Байтаг Богд/

О.Амгаланбаатар /Говийн домог/

Г.Баярхүү /Харанхуй хад/ нар нэр дэвшиж

"Хоёр амь" киногоор жүжигчин С.Болд-Эрдэнэ шилдгээр шалгарлаа.

 

ШИЛДЭГ ЭМЭГТЭЙ ГОЛ ДҮР

Т.Өөдөө /Илд цэцэг/

Э.Янжинсүрэн /Хүсээгүй үнсэлт/

Б.Замилан /Говийн домог/

Б.Энхриймаа /Хүсээгүй үнсэлт/

Ц.Мичидмаа /Аз жаргал/ нар нэр дэвшиж

Ц.Мичидмаа шилдгээр шалгарлаа.

 

ШИЛДЭГ ЭМЭГТЭЙ ТУСЛАХ ДҮР

М.Оюундарь /Хүсээгүй үнсэлт/

Х.Энхдолгор /Хүсээгүй үнсэлт/

Ч.Отгонжаргал /Хүсээгүй үнсэлт/

Г.Буд-Эрдэнэ /Хүсээгүй үнсэлт/

Э.Пүрэвжаргал /Харанхуй хад/

С.Идэрмаа /Зүрхний хилэн/

Ц.Алдармаа /Байтаг Богд/

Ч.Одгэрэл /Говийн домог/ нар нэр дэвшиж

Ц.Алдармаа "Байтаг богд" киногоороо шилдгээр шалгарлаа.

 

ШИЛДЭГ ДУУ

Д.Номин /Чингисийн хүүхдүүд/

Б.Тулгаа  /Өвлийн тууж/

Д.Бэхбат /Love story/

Г.Ариунбаатар /Зүрхний хилэн/

Б.Энхсайхан /Байтаг Богд/

Л.Балхжав /Говийн домог/ нар нэр дэвшиж

"Байтаг богд" киноны "Үеийн үед" дуу шилдгээр тодорлоо.

 

ШИЛДЭГ ХӨГЖИМ

Ш.Өлзийбаяр /Чингисийн хүүхдүүд/

Э.Энхтүшиг /Сайн аав/

Г.Цэрэн /Хоёр амь/

Х.Алтангэрэл /Харанхуй хад/

Л.Балхжав /Говийн домог/

Д.Түвшинсайхан /Зүрхний хилэн/ нар нэр дэвшиж

"Говийн домог" киногоороо Л.Балхжав шилдгээр шалгарлаа.

 

ШИЛДЭГ ОЛОН АНГИТ КИНО

"Адал явдалт аялал" Ж.Буянтөгс

"Хайрын зуслан" Ж.Буянтөгс

"Girls" Б.Чингүүн

"Хазаар цэцэгсийн дуулал” П.Мөнхболд

"Эрт нахиалсан сарнай" Б.Гантулга

"Хавар" Л.Ариунжаргал киногоороо нэр дэвшиж шилдгээр

"Эрт нахиалсан сарнай" кино шалгарлаа.

 

ШИЛДЭГ ХӨРӨНГӨ ОРУУЛАГЧ

Д.Ангараг, Ж.Алтанцэцэг /Чингисийн хүүхдүүд/

Event Masters company /Love story/

Б.Батсайхан /Зүрхний хилэн/

С.Сарантуяа /Байтаг Богд/

"Улаанбаатар Телевиз" ХХК  /Говийн домог/ зэрэг байгууллагууд нэр дэвшиж UBS TV шилдгээр шалгарлаа.

 

ШИЛДЭГ ЗУРАГЛААЧ

Д.Ангараг /Чингисийн хүүхдүүд/

Г.Бат-Ирээдүй /Илд цэцэг/

Г.Идэрчулуун /Хоёр амь/

О.Нямдаваа /Харанхуй хад/

Ц.Амартүвшин /Зүрхний хилэн/

Г.Гүенбаатар /Байтаг Богд/

Д.Цэрэнчимэд /Говийн домог/ нар нэр дэвшиж

"Байтаг богд" киноны зураглаач Г.Гүенбаатар шилдгээр шалгарлаа.

 

ШИЛДЭГ ЗОХИОЛ

С.Бүжин /Сайн аав/

Б.Буяндэлгэр /Өвлийн тууж/

П.Дэлгэрбаяр /Илд цэцэг/

Д.Золзаяа /Хоёр амь/

Э.Алдар  Б.Тамир /Зүрхний хилэн/

О.Бат-Өлзий /Байтаг Богд/

О.Эрдэнээ С.Сумьяа /Говийн домог/

Н.Эрдэнэбат /Сэтгэл мэднэ/  нар нэр дэвшиж

"Сэтгэл мэднэ" киногоороо н.Эрдэнэбат шилдгээр тодорлоо.

 

ШИЛДЭГ ЗУРААЧ

О.Нямдаваа /Харанхуй хад/

Н.Болор-Эрдэнэ /Зүрхний хилэн/

Н.Батжаргал /Байтаг Богд/

Т.Нямсүрэн /Говийн домог/ нар нэр дэвшиж шилдгээр Т.Нямсүрэн шалгарлаа.

 

ШИЛДЭГ МОНТАЖ

Т.Мөнх-Эрдэнэ /Байтаг Богд/

"Шура тансаг"продакшин Ш.Тансаг /Говийн домог/

С.Ванчин /Сайн аав/

С.Энхмөрөн /Харанхуй хад/ киногоор нэр дэвшиж

С.Энхмөрөн шилдгээр шалгарлаа.

 

ШИЛДЭГ ЭРЭГТЭЙ ТУСЛАХ ДҮР

Ц.Батнайрамдал /Чингисийн хүүхдүүд/

О.Цогтсайхан /Хүсээгүй үнсэлт/

Б.Хувьтөгөлдөр /Хүсээгүй үнсэлт/

Б.Тулгабат /Хүсээгүй үнсэлт/

Э.Энхдөлгөөн /Хүсээгүй үнсэлт/

Г.Баярхүү /Харанхуй хад/

Э.Одбаяр /Зүрхний хилэн/

Б.Ганчулуун /Зүрхний хилэн/

Б.Батсайхан /Зүрхний хилэн/

Э.Алдар  /Зүрхний хилэн/

Ж.Алтаншагай /Зүрхний хилэн/

Г.Золбоот /Зүрхний хилэн/

С.Лхагвасүрэн /Говийн домог/

Б.Тамир /Байтаг Богд/

Э.Алдар /Байтаг Богд/

Б.Батсайхан /Байтаг Богд/

Э.Баярмагнай /Байтаг Богд/ нар нэр дэвшиж

"Байтаг богд" киноны жүжигчин Б.Тамир шилдгээр шалгарлаа.

 

ШИЛДЭГ НҮҮР ХУВИРГАГЧ

Ц.Ариунзаяа /Сайн аав/

Э.Оюун-Эрдэнэ /Хоёр амь/

Мөнхтуяа /Харанхуй хад/

Д.Чогжуумүнсэл /Зүрхний хилэн/

Ц.Лхагвацэцэг  /Байтаг Богд/

Г.Ганчимэг /Говийн домог/ нар нэр дэвшиж

"Байтаг богд" киноны уран бүтээлчид шилдгээр шалгарлаа.

 

ШИЛДЭГ ДҮРСНИЙ ЭФФЕКТ

Каталист кино А.Шижир, Г.Нямбаяр /Зүрхний хилэн/

Шура тансаг продакшн нэр дэвшиж

"Зүрхний хилэн" киноны уран бүтээлчид шилдгээр шалгарлаа.

 

ШИЛДЭГ ДУУНЫ НАЙРУУЛАГЧ

Рикардо Мехиа /Чингисийн хүүхдүүд/

О.Нарангэрэл  /Өвлийн тууж/

О.Цэгмид /Зүрхний хилэн/

О.Цэгмид /Байтаг Богд/

Э.Эрдэнэбаяр /Говийн домог/ нар нэр дэвшиж

О.Цэгмид "Байтаг Богд" киногоороо шилдгээр шалгарлаа.

 

ШИЛДЭГ БАРИМТАТ КИНО

"Есүгэн" З.Батбилэг

"Medicine budda" Бенжамин Дэвид Жонс

"Сүмбэр" Г.Баттулга нар нэр дэвшиж

Бенжамин Дэвид Жонс шилдгээр шалгарлаа.

 

ШИЛДЭГ БОГИНО ХЭМЖЭЭНИЙ КИНО

Сүүлийн диважингаас буцагсад Б.Баярсайхан

Эрх чөлөө" Б.Ганболд

Эцэг Ч.Батбаяр

Хөхөө Л.Дашдооров

Карма Б.Чингүүн

Нандин дуудлага Б.Тулгаа

Сав Г.Мөнхжаргал

Түлхүүр Г.Номин

Үр Ч.Ганзориг

Юнаас ч илүү М.Энхдалай

Зам Ц.Дэнсмаа

Зэрэглээ Д.Эрдэнэбулган нар нэр дэвшиж

"Эцэг" киноны найруулагч Ч.Батбаяр шилдгээр шалгарлаа.

 

 

БАЙРШИЛ: УБ хот, Баянзүрх дүүрэг, Сансар XII хороолол, Их тойруу 57/1

                     Газрын зургаас харах бол энд дарна уу.

УТАС:          7015-5584, 91111187, 99608440, 80101189

ФАКС:          976-70155585

ШУУДАН:    УБ-49 Ш/Х-806

ИМАЙЛ:      enkhjin2007@yahoo.com